Türkiye’nin dijital dönüşümünü gerçekleştirmek için MEXT kuruldu

seher

Aktif Üye
Türkiye’nin dijital dönüşümünü gerçekleştirmek için MEXT kuruldu Microsoft Türkiye ile Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS), MESS Teknoloji Merkezi MEXT çatısı altında Türk endüstrisinde dijital dönüşümün kilidini açacak büyük bir iş birliğine imza atıyor. Microsoft’un dünyadaki birinci üretim teknolojileri tecrübe alanı olan Microsoft Üretim Teknolojileri Merkezi, MESS tarafınca kurulan dünyanın en büyük, en gelişmiş ve en kapsamlı dijital dönüşüm ve yetkinlik gelişim merkezi olan MEXT bünyesinde üreticilerin hizmetine açılıyor.

İlginizi Çekebilir Günlük aşı rekoru bugün yenilendi!

Microsoft Türkiye Genel Müdürü Levent Özbilgin ve MESS İdare Konseyi Lideri Özgür Burak Akkol bugün erken saatlerde MEXT ve Microsoft işbirliğinin lansmanını Youtube üzerinden dijital imza atarak gerçekleştirdi. Türk Endüstrisi’nin dijital dönüşümü için büyük bir adım olduğu düşünülen bu işbirliği için Akkol, bu yeni paydaşlığın dijital dönüşümden yapay zekaya ve sanayi 4.0 teknolojilerine kadar Türkiye’deki sanayi ekosistemini kuvvetli bir biçimde etkileyecek bir teşebbüs olduğunun altını çiziyor. Özbilgin de açılışta MEXT platformunun sadece Türkiye’de değil, Orta Doğu ve Kuzey Afrika üzere etraf coğrafyalar için de bedelli bir teşebbüs olduğundan bahsediyor.

Ayrıyeten Bkz. “Razer, yeni oyuncu dizüstü bilgisayarı Razer Blade 14’ü duyurdu: AMD Ryzen 9 5900HX ve RTX 3080”

MEXT Ne Yapacak?

Global manada pandeminin getirdiği dönüşümlerden en büyüğü kuşkusuz her bölümün bir biçimde dijitalleşmesi oldu. Kimi sektörel yapılar buna gorece ayak uydurabilmişken, bir birçok birinci başta burada tutunmada zorluk yaşadı. MEXT teşebbüsünün bu manada endüstrideki dijital dönüşüme büyük katkı sunması bekleniyor. Levent Özbilgin lansmandaki açıklamasında MEXT’in bölümde faaliyet gösteren kurumların iş akışlarına, istihdam süreçlerine ve müşteri ilgilerinden tedarik süreçlerine kadar her alandaki tecrübelerini harmanlayarak, kesimlerin dijital dönüşümlere ayak uydurmasına yardımcı olacağını aktardı.