Yerli arabanın satış tarihi belirtildi! İşte TOGG’da son durum

Abide

Aktif Üye
TOGG, birinci seri aracını 2022 yılının son çeyreğinde üretim bandından indirmeye hazırlanıyor. TOGG’un ‘Yeniliğe Yolculuk’ gayesinin çekirdeği olan Gemlik Tesisi’nin inşaatında süratle sona yaklaşılırken, boyahane ve gövde kısımlarının sınır suramı ile robotik üretim entegrasyon çalışmalarına da başlandı.

TOGG CEO’su M. Gürcan Karakaş, planlar dahilinde amaçlara adım adım yaklaştıklarını belirterek, “Akılla kalbi, doğu kültürüyle batı külçeşidini, beşerle teknolojiyi birleştiren markamız Togg’un, birinci akıllı aygıtı C segmenti SUV’un, evvel ülkemizde akabinde da Avrupa’da pazara çıkmasına yaklaştık” dedi.

2023’TE SATIŞTA

Karakaş, Gemlik’teki fabrika ile ilgili “Tesisimizde toplamda 250 robot olacak. Temmuz 2022 sonunda deneme üretimlerine başlayacağız. 2022 sonunda da birinci seri üretim aracımızı banttan indireceğiz. 2023’ün birinci çeyreğinde satışlara başlayacağız” sözlerini kullandı.

Yakın vakitte yeni logosu tanıtılan Türkiye’nin yerli arabası için geri sayım sürüyor. CNN TÜRK’ten Mücahit Topçu ayrıntılar canlı yayında aktardı:

“Yeni logo araç içerisinde ve kaportaya eklendi. 27 Aralık 2019’da birinci defa görücüye çıkmıştı yerli arabanın modelleri. Aracın kapısını açtığımızda bizi teknoloji arabası karşılıyor.

TEKNOLOJİSİYLE DİKKAT ÇEKİYOR

Ekranların büyüklüğü, teknolojiyle üretilmiş araba pek dikkat çekiyor. Bursa Gemlik fabrikasında çalışmalar devam ediyor. 2022’nin sonunda banttan inmesi bekleniyor. 2023’te de trafikte görme imkanına sahip olacağız. Türkiye’nin birinci elektrikli yerli ve ulusal arabası TOGG.

Fabrikada çalışmalar devam ediyor. Turkuaz örtüyle kapatılmış makinalar, bant makinaları. Burdaki süreçler tamamlanınca bu bant makinalarıyla üretilecek. pek hoş, çok heybetli bir araba.

Logodan da bahsedelim, TOGG CEO’su Gürcan Karakaş logonun ne manaya geldiğini anlattı. Türkiye’nin jeopolitik pozisyonu prestijiyle doğu ve batıda yer alan bir ülke olduğunu söz etti. Karakaş, doğu ve batıyı sembolize eden bir logo benimsediklerini deklare etti ve “Bu logoyla otomotiv sahnesine çıkacağız” sözlerini kullandı.

Milyarlarca liralık bir fabrika kuruldu TOGG için. Aracın içerisinde pek büyük ekranlar var. Teknoloji olağanüstüsü bir eser. Gürcan Karakaş, “Sadece bir araba değil. Aracın içi akıllı aygıtların bulunduğu bir teknoloji” sözlerini kullandı. TOGG’un 5 farklı yatırımcısı bulunuyor. O şirketlerin içerisinde teknoloji üreten firmalar da bulunuyor. Başka versiyon araç da ABD’deki teknoloji fuarına gönderildi.”